АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА ВР
АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА
Про підсумки виховної роботи за І семестр 2021 року
Старосільської ЗЗСО І-ІІІ ст.
Знання без виховання - меч у руках божевільного", - цей висновок Д.Менделєєва не новий. До нього давно дійшли мислителі всіх епох і народів. Ще Платон зауважив: „освічена, але погано вихована людина страшніша за будь - якого звіра". Нині подібні висновки повторюють усе частіше, бо справа набула гранично загрозливого характеру.
Виховання - це процес залучення особистості до засвоєння вироблених людством цінностей, створення сприятливих умов для реалізації нею свого природного потенціалу та творчого ставлення до життя, спрямований на утвердження суспільно значущих норм і правил поведінки особистості.
Виховна робота Старосільської ЗЗСО І-ІІІ ст.. протягом І семестру 2021 навчального року була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту».
Для їх реалізації у школі був розроблений план виховної роботи навчального закладу та плани виховної роботи класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають у себе календарні, традиційні школі свята, заходи, конкурси, районні,обласні заходи щодо втілення «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів», затверджених Наказом Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України № 1243 від 31.10.2011 року.
Уся виховна робота в школі проводилися з метою реалізації виховної теми школи: «Виховання високої моралі у підростаючого покоління ,формування національно - патріотичних рис особистості». Реалізуючи цю тему, педагоги школи використовували різноманітні форми та методи. Над реалізацією мети і завдань виховної роботи в І семестрі працювало 17 класоводів , педагог- організатор, заступник директора з НВР, заступник директора з ВР, соціальний педагог. Працюють два методичні об’єднання класних керівників:
1 – 4 класів – керівник Шуміла Світлана Анатоліївна
5 – 11 класів – керівник Робу Галина Степанівна
Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави, що включає любов до Батьківщини, рідного краю, повага до українських звичаїв, обрядів, традицій, шанобливе ставлення до державної символіки. Знання та усвідомлення необхідності дотримуватися конституційно-правових норм. Повага і толерантне ставлення до представників інших етносів, віросповідань і культур.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу СОVID-19», з 12 березня 2020 оголошено карантин і всім освітнім закладам було рекомендовано налагодити можливість отримувати знання та спілкуватись з педагогами, батьками та учнями за допомогою дистанційних технологій. Отож, карантин не став приводом для припинення навчання, а особливо виховання здобувачів освіти. Така форма роботи сучасна, цікава, і можливо, у перші дні була не зовсім зрозумілою. Але співпраця адміністрації, класних керівників, школярів, в закладі не припиняється, а проводиться у нових сучасних формах .
На початку навчального року класні керівники 1-11 класів заповнили соціальні паспорти класів, а на їх основі було оформлено соціальний паспорт школи . Велика увага приділялась питанню охорони дитинства. У соціально-педагогічному паспорті школи відображені всі категорії дітей, які можуть потребувати і потребують допомоги. Ці діти користуються особливою увагою. Класні керівники та соціальний- педагог Челомбітко Л.Д. вивчали умови їх проживання, матеріальний стан сімей, де вони виховуються. При потребі надавалась необхідна допомога у вигляді безкоштовного харчування. У школі станом
на 31 грудня 2021 року навчаються: Всього -212 уч. , Хлопці-109. Дівчат-103; поч.. 1-4 кл.-55 уч.,дів.-30, хл.-25; 5-11 кл-157, дів-73.,хл.-84; 10-11кл.- 33 уч. Дів.-15, хл.-18
діти-сироти – 7 чол.; діти-інваліди – 3 чол.; діти з багатодітних сімей – 88 чол. ; діти з малозабезпечених -14 чол. Обдаровані діти -9
Протягом І семестру проводилася робота з соціального захисту дітей пільгового контингенту. На внутрішкільному обліку – 4 учнів з девіантною поведінкою .Виховними досягненнями напрямку ціннісне ставлення до себе є вміння цінувати себе як унікальну та неповторну особистість, знати наслідки негативного впливу шкідливих звичок на здоров’я, прагнення бути фізично здоровою людиною. У зв’язку з цим було проведено бесіди: «Коронавірус: профілактика інфікування і поширення», «Якщо хочеш бути здоровим – загартовуйся!» (1-4 кл.), «Безпечна поведінка під час канікул – запорука здорового відпочинку», «Чистота рук – запорука здоров’я (5-8 кл.); «Профілактика інфекційних захворювань», конкурс плакатів «Скажемо «Ні!» шкідливим звичкам». Класні керівники регулярно проводили бесіди, інструктажі, з безпеки життєдіяльності (правила дорожнього руху, правила пожежної безпеки, поведінки на воді, поводження з газом, електроприладами, вибухонебезпечними предметами, поведінки в громадських місцях, профілактики інфекційних захворювань).
Протягом І семестру в школі були проведені традиційні та тематичні дні: День працівників освіти, День миру,День захисника України, День бібліотекаря, День української писемності та мови, Всесвітній День прав людини, День пам’яті жертв голодомору, Всесвітній День боротьби зі СНІДом. «День Гідності та Свободи» «День збройних сил України», «Всесвітній день дитини», «Всесвітній день доброти» «Європейський день боротьби із торгівлею людьми», «Бабин яр» , «Всесвітній день прибирання» «Всесвітній день захисту тварин» , «День національного уроку з безпеки дорожнього руху»;
. У бібліотеці до всіх традиційних тематичних днів,тижнів була оформлена тематична виставка літератури, новинки періодичної преси до кожної тематики.
Тижні проведених у І семестрі 2021 н.р.:
- Тиждень української писемності та мови з 08.11.21-12.11.21( Шумілова Н.О.,Султан Л.О.,Робу І.А.)
- Тиждень-акція «16 днів проти насилля» .з 25.11.-10.12.21(Робу Н.Л.,Лупашко Н.Г.,класоводи)
- Тиждень толерантності.з 15.11.21-19.11.21 (Лупашко Н.Г.,Робу Н.Л..класоводи)
- Олімпійський тиждень - 13.09-17.09 ( Мороз Е.О.,Гуцу П.І.,Лупашко Т.Г..Робу Н.Л.,Лупашко Н.Г.,Шуміла С.А.)
- Тиждень знань правил дорожнього руху-06.09-10.09 ( Робу Н.Л.,класоводи)
- Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу-07.10 -13.10 (Робу Н.Л.,Лупашко Н.Г.Челомбітко Л.Д. класоводи)
Аналіз відвіданих виховних заходів показав, що виховна робота проводиться на належному рівні, використовуються сучасні технології виховання учнів. У цілому завдання виховної роботи, поставлені на І семестр 2021/2022 навчального року, виконані.
За І семестр в школі були проведені такі заходи :
-День знань ( Лупашко Н.Г.,Робу Н.Л.,Султан Л.О.)
-Акція : Всесвітній день прибирання( вч.+тех.перс.+уч.)стаття в газеті –Робу Н.Л.-серпень-вересень)
- «День Миру» (Лупашко Н.Г,Мунтян М.Т.-7Б кл.) ( 21 вересня)
- Проєкт «Обери професію своєї мрії» 9-11 кл.( Робу Н.Л.)-28.09.21
- Національний урок пам`яті приурочений до 80-х роковин трагедії бабиного яру( Робу Н.Л.,класоводи)-29.09.
- День вчителя (Лупашко Н.Г.,Султан Л.О.)- 01.10
- Всесвітній день захисту тварин.Щаслива лапа( класоводи,Робу Н.Л.)-04. 10
- День захисника України(Робу Н.Л.,класоводи)-13.10
- День національного уроку з безпеки дорожнього руху.Безпечна дорога додому( Робу Н.Л.,класоводи)-19.11
- День гідності та свободи( Робу Н.Л.,Жумінська Л.К.)-21.11.
- Всесвітній день дитини (Робу Н.Л.,класоводи)-20.11
- Відкритий Тренінг на тему : «Негативний вплив на здоров`я людини алкоголю,куріння та наркотиків»- Пінтяк З.М.-24.11.
- « Голодомор» ( Панцир Г.І.,-9-Б,Челомбітко Л.Д.-6-А,Мороз Є.О. Робу Н.Л-1-11кл..) ( 26 листопада)
- «Всесвітній День боротьби зі Снідом ( Лупашко Н.Г..,класоводи, Робу Н.Л.)-01 грудня
- День збройних сил України(Робу Н.Л.класоводи)-06.12
- Андріївські вечорниці(відеоролик-онлайн)-1-11 кл.-13 грудня(Лупашко Н.Г.)
- День святого Миколая (онлайн) 19 грудня -1-7 кл – Робу Н.Л. та класоводи
За І семестр в школі були проведені конкурси,змагання де роботи були відправлені в відділ освіти Петропавлівської сільської ради : «Привітання військовослужбовців в зоні проведення операцій об’єднаних сил «Ялинкові прикраси»,(Руснак М.І.-гурток «Основи християнської етики» та Челомбітко Л.Д.-гурток «Умілі рученята» , «Моя Батьківщина - Україна»- Робу Н.Л-2-б кл., Акція «Ялинка»( Челомбітко Л.Д.-гурток,Руснак М.І.-гурток,Робу Н.Л.,Шуміла С.А., Гуцу М.Д.)
Змагання з легкоатлетичного кросу(вересень)-Переможці Старосільської ЗЗСО І-ІІІ ст. Гуцу Денис 11-Б який посів ІІ-місце керівник: Лупашко Т.Г.-Петропавлівська ОТГ
Настільний теніс:
Робу Георгій-чемпіон настільного тенісу-ОТГ
Робу Даріна- чемпіонка настільного тенісу-ОТГ
Гуцу Денис-І місце- з настільного тенісу-ОТГ
Команда брала учать в обласне змагання з настільного тенісу.
Переможці Старосільської ЗОШ І-ІІІ ст.,які посіли І,ІІ.ІІІ місце у виставці
Конкурс «Ялинка» (Новорічна композиція, Український сувенір):
І місце
Берназ Юліан 6-б, «Новорічна картина» керівник : Робу Н.Л.,
Мунтян Олександр 8-б «Новорічний вінок» керівник: Гуцу М.Д
ІІ місце
Мунтян Олександр 8-б «Ялинка» керівник: Гуцу М.Д
Берназ Юліан 6-б, «Домовичок» керівник : Робу Н.Л
Робу Елла І. 3-Б «Новорічна ялинка»-Шуміла С.А.
ІІІ місце
гурток «Умілі рученята» Цинцар Г.І., Морар О.І-. Челомбітко Л.Д.
конкурс фотоаматорів « Моя країна- Україна
Перемога у Петропавлівському етапі (немає результатів)
Також здійснювався контроль за роботою гуртків за І – семестр. В школі функціонують 4 гуртків за різними напрямками. Всі керівники систематично проводять гуртки.
Графік роботи гуртків на 2021 -2022 н.р.
№ за/п | Назва закладу | Назва та направлення гуртка | Керівник гурткової роботи | Кіль-кість годин на неділю
| Клас та кіль-кість учнів | Дні та часи роботи |
1. | Старосільська «ЗОШ»І-ІІІст. | Військово-патріотичне виховання «Отамани» | Лупашко Трохим Григорович | 4 | 15 уч. 8-11кл. | Понеділок-четвер 15.05- 16.05
|
2. | Старосільська «ЗОШ»І-ІІІст. | Художньо-естетичний «Умілі рученята» | Челомбітко Лариса Дионісівна | 4 | 15уч. 3-4кл. | Середа 14.00-16.05 Четвер 14.00 – 16.00 |
3 | Старосільська «ЗОШ»І-ІІІст. | Художньо-естетичний «Основи християнської етики» | Руснак Марія Іванівна | 3 | 15уч. 3-4 кл. | Понеділок-четвер 13.20-14.20 |
4 | Старосільська «ЗОШ»І-ІІІст. | Художньо-естетичний(Вокал) | Гуцу Петро Іванович |
2 | 15уч. 5-7кл. | Четвер 15.05– 17.05 |
План виховної роботи школи був спрямований на реалізацію основних завдань і пріоритетних напрямків з урахуванням народного календаря, традицій - загальноосвітної школи І-ІІІ ступенів » та загальнодержавних свят. Всі заходи були проведені в зазначені терміни і на достатньому організаційному та художньо - естетичному рівні. Педагоги творчо підійшли до планування виховної роботи, використовували різноманітні форми проведення заходів, застосовували інноваційні технології.
За даний період класні керівники провели відкриті виховні заходи в класі: свято «До нас завітав Новий рік»- провели- всі класи
Циклограма виховної роботи класних керівників за І-семестр
Головним завданням Старосільській школі є формування і розвиток високоінтелектуальної, свідомої особистості з громадянською позицією, готової до конкурентного обрання свого місця в житті, тому виховання органічно поєднується з процесом навчання дітей, оволодінням основ наук. Аналіз виховних заходів показує, що виховна робота в Старосільської школі проводиться на належному рівні. У класах створюються сприятливі умови для інтелектуального, духовного, морально-етичного, фізичного розвитку школярів. Учням надається можливість реалізувати власні творчі здібності в різних видах діяльності: ігровій, фізично-оздоровчій, суспільно-корисній, національно-громадській, навчально-пізнавальній та духовно-етичній національно-громадській, навчально-пізнавальній та духовно-етичній.
Класні керівники
| Клас | Заходи | Місяць | Проведено |
Гуцу Л.І. | 1-Б | Права дитини | листопад | + |
Робу Н.Л. | 2-Б | Голодомор,Святий Миколай | Листопад,грудень | + |
Шуміла С.А. | 3-Б | День збройних сил | грудень | + |
Лупашко Є.А | 4-Б | Україна моя батьківщина | листопад | +
|
Руснак М.І. | 4-А | День збройних сил | грудень | + |
Пунга Г.І. | 5-А | Про доброту і людяність | листопад | + |
Робу Г.Ст. | 5-Б | Що таке булінг | листопад | + |
Челомбітко Л.Д. | 6-А | Голодомор | листопад | + |
Жумінська Л.К. | 6-Б | День гідності | листопад | + |
Мунтян М.Т. | 7-Б | День миру | вересень | + |
Пінтяк О.Д. | 8-А | Права дитини | листопад | + |
Лупашко Н.Г. | 8-Б | Тренінг:Булінг в учнівському середовище | жовтень | + |
Жумінська С.О. | 9-А | Поговоримо про толерантність | листопад | + |
Панцир Г.І. | 9-Б | Голодомор,Моя майбутня професія | листопад | + |
Пінтяк З.М. | 10-А | Тренінг: Негативний плив на здоров`я людини алкоголю,куріння та наркотиків | листопад | + |
Шумілова Н.О. | 10-Б | День української писемності та мови.Історія свята | листопад | + |
Султан Л.О. | 11-Б | День вчителя | вересень | + |
ВСЬОГО: | 17 класів |
|
|
|
Однак всім потрібно попрацювати над покращенням поведінки учнів і запізнення на уроки та взагалі відвідування в онлайн режімі дистанційних занять учнями, долучати до даної проблеми батьків. Всім класним керівникам продовжити роботу над впровадженням освітньо – виховного процесу та хто не проводив відкритий захід у І-семестрі,проводити у ІІ-семестрі.
Успіх виховного процесу залежить від стосунків між педагогом і учнем, які повинні будуватися на підставі співдружності і ділового партнерства. Вчитель і учень – рівноправні суб’єкти навчально-виховної діяльності. Тому слід більшу уваги приділяти стимулюванню внутрішньої і зовнішньої активності учнів, їх оптимальної участі в суспільній діяльності у справі виховання. В плані роботи на наступний семестр основним пунктом є подальше виховання в учнів почуття відповідальності за себе і результати своєї роботи, формування навичок самоорганізації та самодисципліни, свідомого ставлення до своїх вчинків та їх наслідків.
Відповідальна: ЗДВР Робу Н.Л.
АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА
Про підсумки виховної роботи за І семестр 2019 року
Старосільської ЗОШ І-ІІІ ст.
Виховна робота Старосільської ЗОШ І-ІІІ ст.. протягом І семестру 2019 навчального року була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту».
Для їх реалізації у школі був розроблений план виховної роботи навчального закладу та плани виховної роботи класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають у себе календарні, традиційні школі свята, заходи, конкурси, районні заходи щодо втілення «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів», затверджених Наказом Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України № 1243 від 31.10.2011 року.
Уся виховна робота в школі проводилися з метою реалізації виховної теми школи: «Виховання високої моралі у підростаючого покоління ,формування національно - патріотичних рис особистості». Реалізуючи цю тему, педагоги школи використовували різноманітні форми та методи. Над реалізацією мети і завдань виховної роботи в І семестрі працювало 18 класоводів , педагог- організатор, заступник директора з НВР, заступник директора з ВР, соціальний педагог.
На початку навчального року класні керівники 1-11 класів заповнили соціальні паспорти класів, а на їх основі було оформлено соціальний паспорт школи . Велика увага приділялась питанню охорони дитинства. У соціально-педагогічному паспорті школи відображені всі категорії дітей, які можуть потребувати і потребують допомоги. Ці діти користуються особливою увагою. Класні керівники та соціальний- педагог Вітюк Н.М. вивчали умови їх проживання, матеріальний стан сімей, де вони виховуються. При потребі надавалась необхідна допомога у вигляді безкоштовного харчування. У школі станом
на 31 грудня 2019 року навчаються: Всього -233 учнів , Хлопці-127. Дівчат-106
діти-сироти - 5 чол.; діти-інваліди – 3 чол.; діти з багатодітних сімей – 85 чол. з 33 сімей; діти з малозабезпечених -26 чол. 19 сімей. діти матерів – одиничок – 11 чол.; з 8 сімей , неповні сім,ї -12 сімей, 19 дітей ,діти з малозабезпечених сімей - 26 чол. з 19 родин. Обдаровані діти -8
Протягом І семестру проводилася робота з соціального захисту дітей пільгового контингенту. На внутрішкільному обліку – 2 сім'ї в органах кримінальної поліції у справах дітей.
Постійно проводиться робота з попередження дитячого травматизму серед учнів. Проведено планові бесіди з попередження травматизму, інструктажі. Було проведено додаткові лекції з питань електробезпеки, правил поведінки на водоймищах, порядку дій населення при виявленні вибухонебезпечних предметів, пожежі, надання долікарської допомоги, Тиждень безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі» (вересень 2019), Дні безпеки дитини.
Протягом І семестру в школі були проведені традиційні тематичні дні: День працівників освіти, День миру, День бібліотекаря, День української писемності та мови, Всесвітній День прав людини, День пам’яті жертв голодомору, Всесвітній День боротьби зі СНІДом. «День Гідності та Свободи»;
У рамках Всеукраїнського тижня права (грудень 2019 року) в усіх класах проведено Всеукраїнський урок права «Права людини», тематичні правові бесіди, години спілкування, диспути, кросфорди, ребуси, вікторини, конкурси. Виставка малюнків взяли участь початкові класи та старші класи. У бібліотеці оформлена тематична виставка літератури, новинки періодичної преси на правознавчу тематику.
Тижні проведених в 2019 н.р.:
- Тиждень української мови та літератури(7-8 кл.) з 11.11.19-15.11.19
- Тиждень початкових класів.Кольоровий тиждень.(1-4 кл.) з 11.11.19-15.11.19
- Тиждень правознавство.Права дитини.з(5-10 кл.) 09.12-13.12.19.
- Тиждень толерантності.з 11.11.19-15.11.19
- Тиждень фізичної культури з 16.09-20.09.19
У листопаді проводилося традиційний доброчинний ярмарок з покращення матеріального становища та надання допомоги дітям-сиротам. Традиційно проведено заходи до Міжнародного Дня акції: «Милосердя», «Не будь байдужим» (для дітей - було зібрано1500грн.) гроші передані Робу Юліану.
За І семестр в школі були проведені конкурси : «Спартакіада», «Щедрість рідної землі» , «Зоологічна галерея» , «Моя Батьківщина - Україна», » Ялинка» Найкращі роботи були відправлені на районному рівні де стали призерами. А саме:
«Спартакіада»
ІІ-місце-легкоатлетичний крос: Жумінська Анастасія 9б, Матвієнко Христина 9б,Робу Вероніка 8б, Гаврилова Христина 8б,Єпурє Вадим 9б, Жумінський Максим-9б, Жумінський Михайло 9б,Каушнян Андрій 10б.Керівник: Лупашко Т.Г.
«Щедрість рідної землі» : І місце- Берназ Юліан 4-б, керівник : Робу Н.Л. , І-місце-Мунтян Олександр, учень 6 б класу керівник Лантінова О.О.
«Практична природоохорона робота» І місце –Панцир Вікторія 7-б, керівник:Пінтяк З.М.
«Моя мала Батьківщина: І місце- Берназ Юліан 4-б, керівник : Робу Н.Л., ІІ місце - Панцир Вікторія 7-б, керівник:Мороз Е.О., ІІІ місце - Мунтян Олександр, учень 6 б класу керівник Мороз Е.О.,ІІІ місце Руснак Олена 11б,керівник Лантінова О.О., ІІІ місце-Робу Владислава учениця 8 б класу ,керівник Пінтяк З.М.
Зоологічна галерея :немає
Конкурс «Ялинка» (Новорічна композиція, Украінський сувенір): І місце- Берназ Юліан 4-б, керівник : Робу Н.Л., І місце- Панцир Вікторія 7-б,вихованка гурка «Умілі рученята» керівник:Мороз Е.О., І місце- Бородіна Ірина.уч. 7-б,вихованка гурка «Умілі Рученята» керівник .Мороз Е.О.,ІІ-місце Берназ Юліан, уч.4-б класу,керівник:Робу Н.Л.
Конкурс «Щаслива лапа»Толерантне ставлення до тварин(отримали сертифікат)Брали участь:
3-б Гуцу Л.І., 4-а Робу Л.А.,4-б Робу Н.Л.,5-б Мунтян М.Т.,8-б Шумілова Н.О.,2-б Гуцу І.Ю.
Також здійснювався контроль за роботою гуртків за І – семестр. В школі функціонують 5гуртків за різними напрямками. Всі керівники систематично проводять гуртки.
№ | П.І.Б. керівника | Напрямок | Назва гуртка | Навантаження | Час проведення | |
1 | Гуцу Марія Денисівна | Еколого - натуралістичний | «Юні рослинники» | 4 | Понеділок 15.00-17.00 Вівторок 15.00 – 17.00 | |
2 | Пінтяк Зінаїда Миколаївна | Еколого – натуралістичний | «Юні охоронцi природи» | 3 | Понеділок 15.00-17.00 Вівторок 15.00 -16.00 | |
3 | Мороз Ельвіра Олександрівна | Декоративно – прикладне мистецтво | «Умілі рученята» (бісероплетіння) | 2 | Вівторок 13.20– 15.20 | |
4 |
| Вiйськово-патрiотичний | Атамани | 2 | Вівторок 15.00-17.00 | |
5 | Лупашко Дмитро Трохимович | Науково – технічний | « Юні дослідники » | 4 | Вівторок 15.00 – 17.00 П’ятниця 15.00 –17.00 |
Відвідування учнями школи контролюється систематично. За І-семестр перевірили документацію вчителів, яка відображено в таблиці.
Клас | Журнал Відвід. | Всього Кл.журнал | Хвороби | Пояснювальні п\п
| Відсутність пояснень б\п |
1-Б | 50 | 41 | 6 | 17 | 18 |
2-А | 36 | 36 | 12 | 21 | 3 |
2-Б | 91 | 95 | 27 | 26 | 42 |
3-А | 18 | 21 | 7 | 5 | 9 |
3-Б | 79 | 68 | 10 | 15 | 43 |
4-А | 7 | 11 | 1 | 3 | 7 |
4-Б | 93 | 89 | 13 | 71 | 9 |
5-Б | 110 | 114 | 34 |
|
|
6-А | 36 | 34 | - |
|
|
6-Б | 124 | 102 | 7 |
|
|
7-А | 34 | 38 | - |
|
|
7-Б | 76 | 71 | 17 |
|
|
8-А | 97 | 115 | 19 |
|
|
8-Б | 84 | 88 | 6 |
|
|
9-А | 47 | 63 | 3 |
|
|
9-Б | 119 | 122 | 6 |
|
|
10-Б | 55 | 64 | - |
|
|
11-Б | 81 | 80 | 8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Заплановані педагогом-організатором відкриті заходи у І – семестрі проведені, а саме : Свято першого дзвоника, День вчителя, День Миру, ярмарка « Твори добро» - благодійна акція,Голодомор наше горе і біль,Зупинемо СНІД разом, Святий Миколай, Новорічний Карнавал.
Багато цікавих ідей було втілено завдяки учнівській раді школи, яку очолював педагог - організатор Лупашко Н.Г. Робота у відділах учнівського самоврядування була спрямована на формування в учнівському колективі таких основних принципів, як : толерантність, самоорганізація, демократичне обговорення рішень, які приймаються, повага до інтересів, достоїнства та думки кожного з учасників навчально-виховного процесу.
Протягом семестру щомісяця проводилися засідання учнівської ради на яких розглядалися питання щодо планування роботи на наступний місяць, проведення загальношкільних акцій і конкурсів, рейдів та ін..
Члени активу дитячого самоврядування допомагають педагогам у проведенні загальношкільних заходів, вносять свої пропозиції стосовно їхньої організації. Наприклад, органами учнівського самоврядування організовано та проведено ряд суботників по благоустрою території закладу,Святого Миколая,Новорічного карнавалу та інші.
План виховної роботи школи був спрямований на реалізацію основних завдань і пріоритетних напрямків з урахуванням народного календаря, традицій - загальноосвітної школи І-ІІІ ступенів » та загальнодержавних свят. Всі заходи були проведені в зазначені терміни і на достатньому організаційному та художньо - естетичному рівні. Педагоги творчо підійшли до планування виховної роботи, використовували різноманітні форми проведення заходів, застосовували інноваційні технології.
За даний період класні керівники провели відкриті виховні заходи: свято «До нас завітав Новий рік»- провели- всі класи .
Циклограма виховної роботи класних керівників за І-семестр
Класні керівники
| Клас | Заходи | Місяць | Проведено | Оцінка | Батьківські збори | Проведено |
Шумілова Н.О. | 8- Б | До дня укр.писемності | листопад | + |
| Жовтень,грудень |
|
Пінтяк З.М. | 8-А |
|
|
|
| Вересень,листопад |
|
Жумінська С.О. | 7-А | Moldova tara mea de dor | грудень | + |
|
|
|
Олару А.М. | 7-Б |
|
|
|
|
|
|
Пінт як О.Д. | 6-А | Moldova tara mea de dor | грудень | + |
| жовтень |
|
Лантінова О.О. | 6-Б |
|
|
|
| Вересень,листопад |
|
Мороз Е.О. | 9-А | Moldova tara mea de dor | грудень | + |
| Вересень,грудень |
|
Султан Л.О. | 9-Б | День гідності і свободи | листопад | + |
| Жовтень.грудень |
|
Мунтян М.Т. | 5-Б | Доброта-краса людської душі | листопад | + |
| Жовтень,грудень |
|
Робу Г.С. | 10-Б | День гідності і свободи | Листопад | + |
| Вересень,грудень |
|
Панцир Г.І. | 11-Б | День вчителя | жовтень | + |
| жовтень |
|
Руснак М.І. | 2-А |
|
|
|
| Жовтень, грудень |
|
Гуцу І.Ю.. | 2-Б |
|
|
|
|
|
|
Пунга Г.І. | 3-А | Ziua invatitorilor | жовтень | + |
|
|
|
Гуцу Л.І. | 3-Б |
|
|
|
| Вересень,жовтень |
|
Робу Л.А. | 4-А | Piinea cea de toate zilele | вересень | + |
| Вересень.грудень |
|
Робу Н.Л. | 4-Б | Людина починається з добра | листопад | + |
| Вересень,листопад |
|
Шуміла С.А. | 1-Б |
|
|
|
| Вересень,грудень |
|
ВСЬОГО: | 18класів |
|
|
|
|
|
|
Головним завданням Старосільській ЗОШ є формування і розвиток високоінтелектуальної, свідомої особистості з громадянською позицією, готової до конкурентного обрання свого місця в житті, тому виховання органічно поєднується з процесом навчання дітей, оволодінням основ наук.
Аналіз виховних заходів показує, що виховна робота в Старосільської ЗОШ проводиться на належному рівні. У класах створюються сприятливі умови для інтелектуального, духовного, морально-етичного, фізичного розвитку школярів. Учням надається можливість реалізувати власні творчі здібності в різних видах діяльності: ігровій, фізично-оздоровчій, суспільно-корисній, національно-громадській, навчально-пізнавальній та духовно-етичній.
Однак всім потрібно попрацювати над покращенням поведінки учнів і запізнення на уроки та взагалі відвідування навчальних занять учнями, долучати до даної проблеми , батьків, громадськість. Всім класним керівникам продовжити роботу над впровадженням освітньо – виховного процесу та хто не проводив відкритий захід у І-семестрі,проводити у ІІ-семестрі.
Успіх виховного процесу залежить від стосунків між педагогом і учнем, які повинні будуватися на підставі співдружності і ділового партнерства. Вчитель і учень – рівноправні суб’єкти навчально-виховної діяльності. Тому слід більшу уваги приділяти стимулюванню внутрішньої і зовнішньої активності учнів, їх оптимальної участі в суспільній діяльності у справі виховання. В плані роботи на наступний семестр основним пунктом є подальше виховання в учнів почуття відповідальності за себе і результати своєї роботи, формування навичок самоорганізації та самодисципліни, свідомого ставлення до своїх вчинків та їх наслідків.
Відповідальна: ЗДВР Робу Н.Л.
АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА
Про підсумки виховної роботи за І семестр 2021 року
Старосільської ЗЗСО І-ІІІ ст.
Знання без виховання - меч у руках божевільного", - цей висновок Д.Менделєєва не новий. До нього давно дійшли мислителі всіх епох і народів. Ще Платон зауважив: „освічена, але погано вихована людина страшніша за будь - якого звіра". Нині подібні висновки повторюють усе частіше, бо справа набула гранично загрозливого характеру.
Виховання - це процес залучення особистості до засвоєння вироблених людством цінностей, створення сприятливих умов для реалізації нею свого природного потенціалу та творчого ставлення до життя, спрямований на утвердження суспільно значущих норм і правил поведінки особистості.
Виховна робота Старосільської ЗЗСО І-ІІІ ст.. протягом І семестру 2021 навчального року була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту».
Для їх реалізації у школі був розроблений план виховної роботи навчального закладу та плани виховної роботи класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають у себе календарні, традиційні школі свята, заходи, конкурси, районні,обласні заходи щодо втілення «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів», затверджених Наказом Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України № 1243 від 31.10.2011 року.
Уся виховна робота в школі проводилися з метою реалізації виховної теми школи: «Виховання високої моралі у підростаючого покоління ,формування національно - патріотичних рис особистості». Реалізуючи цю тему, педагоги школи використовували різноманітні форми та методи. Над реалізацією мети і завдань виховної роботи в І семестрі працювало 17 класоводів , педагог- організатор, заступник директора з НВР, заступник директора з ВР, соціальний педагог. Працюють два методичні об’єднання класних керівників:
1 – 4 класів – керівник Шуміла Світлана Анатоліївна
5 – 11 класів – керівник Робу Галина Степанівна
Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави, що включає любов до Батьківщини, рідного краю, повага до українських звичаїв, обрядів, традицій, шанобливе ставлення до державної символіки. Знання та усвідомлення необхідності дотримуватися конституційно-правових норм. Повага і толерантне ставлення до представників інших етносів, віросповідань і культур.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу СОVID-19», з 12 березня 2020 оголошено карантин і всім освітнім закладам було рекомендовано налагодити можливість отримувати знання та спілкуватись з педагогами, батьками та учнями за допомогою дистанційних технологій. Отож, карантин не став приводом для припинення навчання, а особливо виховання здобувачів освіти. Така форма роботи сучасна, цікава, і можливо, у перші дні була не зовсім зрозумілою. Але співпраця адміністрації, класних керівників, школярів, в закладі не припиняється, а проводиться у нових сучасних формах .
На початку навчального року класні керівники 1-11 класів заповнили соціальні паспорти класів, а на їх основі було оформлено соціальний паспорт школи . Велика увага приділялась питанню охорони дитинства. У соціально-педагогічному паспорті школи відображені всі категорії дітей, які можуть потребувати і потребують допомоги. Ці діти користуються особливою увагою. Класні керівники та соціальний- педагог Челомбітко Л.Д. вивчали умови їх проживання, матеріальний стан сімей, де вони виховуються. При потребі надавалась необхідна допомога у вигляді безкоштовного харчування. У школі станом
на 31 грудня 2021 року навчаються: Всього -212 уч. , Хлопці-109. Дівчат-103; поч.. 1-4 кл.-55 уч.,дів.-30, хл.-25; 5-11 кл-157, дів-73.,хл.-84; 10-11кл.- 33 уч. Дів.-15, хл.-18
діти-сироти – 7 чол.; діти-інваліди – 3 чол.; діти з багатодітних сімей – 88 чол. ; діти з малозабезпечених -14 чол. Обдаровані діти -9
Протягом І семестру проводилася робота з соціального захисту дітей пільгового контингенту. На внутрішкільному обліку – 4 учнів з девіантною поведінкою .Виховними досягненнями напрямку ціннісне ставлення до себе є вміння цінувати себе як унікальну та неповторну особистість, знати наслідки негативного впливу шкідливих звичок на здоров’я, прагнення бути фізично здоровою людиною. У зв’язку з цим було проведено бесіди: «Коронавірус: профілактика інфікування і поширення», «Якщо хочеш бути здоровим – загартовуйся!» (1-4 кл.), «Безпечна поведінка під час канікул – запорука здорового відпочинку», «Чистота рук – запорука здоров’я (5-8 кл.); «Профілактика інфекційних захворювань», конкурс плакатів «Скажемо «Ні!» шкідливим звичкам». Класні керівники регулярно проводили бесіди, інструктажі, з безпеки життєдіяльності (правила дорожнього руху, правила пожежної безпеки, поведінки на воді, поводження з газом, електроприладами, вибухонебезпечними предметами, поведінки в громадських місцях, профілактики інфекційних захворювань).
Протягом І семестру в школі були проведені традиційні та тематичні дні: День працівників освіти, День миру,День захисника України, День бібліотекаря, День української писемності та мови, Всесвітній День прав людини, День пам’яті жертв голодомору, Всесвітній День боротьби зі СНІДом. «День Гідності та Свободи» «День збройних сил України», «Всесвітній день дитини», «Всесвітній день доброти» «Європейський день боротьби із торгівлею людьми», «Бабин яр» , «Всесвітній день прибирання» «Всесвітній день захисту тварин» , «День національного уроку з безпеки дорожнього руху»;
. У бібліотеці до всіх традиційних тематичних днів,тижнів була оформлена тематична виставка літератури, новинки періодичної преси до кожної тематики.
Тижні проведених у І семестрі 2021 н.р.:
- Тиждень української писемності та мови з 08.11.21-12.11.21( Шумілова Н.О.,Султан Л.О.,Робу І.А.)
- Тиждень-акція «16 днів проти насилля» .з 25.11.-10.12.21(Робу Н.Л.,Лупашко Н.Г.,класоводи)
- Тиждень толерантності.з 15.11.21-19.11.21 (Лупашко Н.Г.,Робу Н.Л..класоводи)
- Олімпійський тиждень - 13.09-17.09 ( Мороз Е.О.,Гуцу П.І.,Лупашко Т.Г..Робу Н.Л.,Лупашко Н.Г.,Шуміла С.А.)
- Тиждень знань правил дорожнього руху-06.09-10.09 ( Робу Н.Л.,класоводи)
- Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу-07.10 -13.10 (Робу Н.Л.,Лупашко Н.Г.Челомбітко Л.Д. класоводи)
Аналіз відвіданих виховних заходів показав, що виховна робота проводиться на належному рівні, використовуються сучасні технології виховання учнів. У цілому завдання виховної роботи, поставлені на І семестр 2021/2022 навчального року, виконані.
За І семестр в школі були проведені такі заходи :
-День знань ( Лупашко Н.Г.,Робу Н.Л.,Султан Л.О.)
-Акція : Всесвітній день прибирання( вч.+тех.перс.+уч.)стаття в газеті –Робу Н.Л.-серпень-вересень)
- «День Миру» (Лупашко Н.Г,Мунтян М.Т.-7Б кл.) ( 21 вересня)
- Проєкт «Обери професію своєї мрії» 9-11 кл.( Робу Н.Л.)-28.09.21
- Національний урок пам`яті приурочений до 80-х роковин трагедії бабиного яру( Робу Н.Л.,класоводи)-29.09.
- День вчителя (Лупашко Н.Г.,Султан Л.О.)- 01.10
- Всесвітній день захисту тварин.Щаслива лапа( класоводи,Робу Н.Л.)-04. 10
- День захисника України(Робу Н.Л.,класоводи)-13.10
- День національного уроку з безпеки дорожнього руху.Безпечна дорога додому( Робу Н.Л.,класоводи)-19.11
- День гідності та свободи( Робу Н.Л.,Жумінська Л.К.)-21.11.
- Всесвітній день дитини (Робу Н.Л.,класоводи)-20.11
- Відкритий Тренінг на тему : «Негативний вплив на здоров`я людини алкоголю,куріння та наркотиків»- Пінтяк З.М.-24.11.
- « Голодомор» ( Панцир Г.І.,-9-Б,Челомбітко Л.Д.-6-А,Мороз Є.О. Робу Н.Л-1-11кл..) ( 26 листопада)
- «Всесвітній День боротьби зі Снідом ( Лупашко Н.Г..,класоводи, Робу Н.Л.)-01 грудня
- День збройних сил України(Робу Н.Л.класоводи)-06.12
- Андріївські вечорниці(відеоролик-онлайн)-1-11 кл.-13 грудня(Лупашко Н.Г.)
- День святого Миколая (онлайн) 19 грудня -1-7 кл – Робу Н.Л. та класоводи
За І семестр в школі були проведені конкурси,змагання де роботи були відправлені в відділ освіти Петропавлівської сільської ради : «Привітання військовослужбовців в зоні проведення операцій об’єднаних сил «Ялинкові прикраси»,(Руснак М.І.-гурток «Основи християнської етики» та Челомбітко Л.Д.-гурток «Умілі рученята» , «Моя Батьківщина - Україна»- Робу Н.Л-2-б кл., Акція «Ялинка»( Челомбітко Л.Д.-гурток,Руснак М.І.-гурток,Робу Н.Л.,Шуміла С.А., Гуцу М.Д.)
Змагання з легкоатлетичного кросу(вересень)-Переможці Старосільської ЗЗСО І-ІІІ ст. Гуцу Денис 11-Б який посів ІІ-місце керівник: Лупашко Т.Г.-Петропавлівська ОТГ
Настільний теніс:
Робу Георгій-чемпіон настільного тенісу-ОТГ
Робу Даріна- чемпіонка настільного тенісу-ОТГ
Гуцу Денис-І місце- з настільного тенісу-ОТГ
Команда брала учать в обласне змагання з настільного тенісу.
Переможці Старосільської ЗОШ І-ІІІ ст.,які посіли І,ІІ.ІІІ місце у виставці
Конкурс «Ялинка» (Новорічна композиція, Український сувенір):
І місце
Берназ Юліан 6-б, «Новорічна картина» керівник : Робу Н.Л.,
Мунтян Олександр 8-б «Новорічний вінок» керівник: Гуцу М.Д
ІІ місце
Мунтян Олександр 8-б «Ялинка» керівник: Гуцу М.Д
Берназ Юліан 6-б, «Домовичок» керівник : Робу Н.Л
Робу Елла І. 3-Б «Новорічна ялинка»-Шуміла С.А.
ІІІ місце
гурток «Умілі рученята» Цинцар Г.І., Морар О.І-. Челомбітко Л.Д.
конкурс фотоаматорів « Моя країна- Україна
Перемога у Петропавлівському етапі (немає результатів)
Також здійснювався контроль за роботою гуртків за І – семестр. В школі функціонують 4 гуртків за різними напрямками. Всі керівники систематично проводять гуртки.
Графік роботи гуртків на 2021 -2022 н.р.
№ за/п | Назва закладу | Назва та направлення гуртка | Керівник гурткової роботи | Кіль-кість годин на неділю
| Клас та кіль-кість учнів | Дні та часи роботи |
1. | Старосільська «ЗОШ»І-ІІІст. | Військово-патріотичне виховання «Отамани» | Лупашко Трохим Григорович | 4 | 15 уч. 8-11кл. | Понеділок-четвер 15.05- 16.05
|
2. | Старосільська «ЗОШ»І-ІІІст. | Художньо-естетичний «Умілі рученята» | Челомбітко Лариса Дионісівна | 4 | 15уч. 3-4кл. | Середа 14.00-16.05 Четвер 14.00 – 16.00 |
3 | Старосільська «ЗОШ»І-ІІІст. | Художньо-естетичний «Основи християнської етики» | Руснак Марія Іванівна | 3 | 15уч. 3-4 кл. | Понеділок-четвер 13.20-14.20 |
4 | Старосільська «ЗОШ»І-ІІІст. | Художньо-естетичний(Вокал) | Гуцу Петро Іванович |
2 | 15уч. 5-7кл. | Четвер 15.05– 17.05 |
План виховної роботи школи був спрямований на реалізацію основних завдань і пріоритетних напрямків з урахуванням народного календаря, традицій - загальноосвітної школи І-ІІІ ступенів » та загальнодержавних свят. Всі заходи були проведені в зазначені терміни і на достатньому організаційному та художньо - естетичному рівні. Педагоги творчо підійшли до планування виховної роботи, використовували різноманітні форми проведення заходів, застосовували інноваційні технології.
За даний період класні керівники провели відкриті виховні заходи в класі: свято «До нас завітав Новий рік»- провели- всі класи
Циклограма виховної роботи класних керівників за І-семестр
Головним завданням Старосільській школі є формування і розвиток високоінтелектуальної, свідомої особистості з громадянською позицією, готової до конкурентного обрання свого місця в житті, тому виховання органічно поєднується з процесом навчання дітей, оволодінням основ наук. Аналіз виховних заходів показує, що виховна робота в Старосільської школі проводиться на належному рівні. У класах створюються сприятливі умови для інтелектуального, духовного, морально-етичного, фізичного розвитку школярів. Учням надається можливість реалізувати власні творчі здібності в різних видах діяльності: ігровій, фізично-оздоровчій, суспільно-корисній, національно-громадській, навчально-пізнавальній та духовно-етичній національно-громадській, навчально-пізнавальній та духовно-етичній.
Класні керівники
| Клас | Заходи | Місяць | Проведено |
Гуцу Л.І. | 1-Б | Права дитини | листопад | + |
Робу Н.Л. | 2-Б | Голодомор,Святий Миколай | Листопад,грудень | + |
Шуміла С.А. | 3-Б | День збройних сил | грудень | + |
Лупашко Є.А | 4-Б | Україна моя батьківщина | листопад | +
|
Руснак М.І. | 4-А | День збройних сил | грудень | + |
Пунга Г.І. | 5-А | Про доброту і людяність | листопад | + |
Робу Г.Ст. | 5-Б | Що таке булінг | листопад | + |
Челомбітко Л.Д. | 6-А | Голодомор | листопад | + |
Жумінська Л.К. | 6-Б | День гідності | листопад | + |
Мунтян М.Т. | 7-Б | День миру | вересень | + |
Пінтяк О.Д. | 8-А | Права дитини | листопад | + |
Лупашко Н.Г. | 8-Б | Тренінг:Булінг в учнівському середовище | жовтень | + |
Жумінська С.О. | 9-А | Поговоримо про толерантність | листопад | + |
Панцир Г.І. | 9-Б | Голодомор,Моя майбутня професія | листопад | + |
Пінтяк З.М. | 10-А | Тренінг: Негативний плив на здоров`я людини алкоголю,куріння та наркотиків | листопад | + |
Шумілова Н.О. | 10-Б | День української писемності та мови.Історія свята | листопад | + |
Султан Л.О. | 11-Б | День вчителя | вересень | + |
ВСЬОГО: | 17 класів |
|
|
|
Однак всім потрібно попрацювати над покращенням поведінки учнів і запізнення на уроки та взагалі відвідування в онлайн режімі дистанційних занять учнями, долучати до даної проблеми батьків. Всім класним керівникам продовжити роботу над впровадженням освітньо – виховного процесу та хто не проводив відкритий захід у І-семестрі,проводити у ІІ-семестрі.
Успіх виховного процесу залежить від стосунків між педагогом і учнем, які повинні будуватися на підставі співдружності і ділового партнерства. Вчитель і учень – рівноправні суб’єкти навчально-виховної діяльності. Тому слід більшу уваги приділяти стимулюванню внутрішньої і зовнішньої активності учнів, їх оптимальної участі в суспільній діяльності у справі виховання. В плані роботи на наступний семестр основним пунктом є подальше виховання в учнів почуття відповідальності за себе і результати своєї роботи, формування навичок самоорганізації та самодисципліни, свідомого ставлення до своїх вчинків та їх наслідків.
Відповідальна: ЗДВР Робу Н.Л.