Старосільська ЗОШ І-ІІІ ступенів Саратської районної ради Одеської області

   





методична робота

              Звіт

роботи педагога-організатора за І семестр

            виконала:

         педагог-організатор: 

                Лупашко Н.Г.               

2020-2021 н.р.

Виховна робота в Старосільській  школі проводиться за такими орієнтирами:  

-         ціннісне ставлення до себе;

-         ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;

-         ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;

-         ціннісне ставлення до праці;

-         ціннісне ставлення до природи;

-         ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

 

      Пріорітетними були наступні напрямки виховної роботи: цінісне ставлення особистості до суспільства і держави, виховання справжнього громадянина-патріота, ціннісне ставлення до себе, ціннісне ставлення особистості до сім’ї, родини, людей. В межах цих орієнтирів проводяться шкільні свята і виховні заходи.

     Основними функціями педагога організатора є сприяння розвитку і діяльності дитячих громадських організацій та організація дозвілля учнів. То ж, план роботи було складено виходячи з функцій та обов'язків педагога - організатора.

За період першого семестру мною було організовано наступні виховні заходи: Але через пандемію корона вірусу усі заходи були зроблені окремо по класах:

- Свято першого вересня (1,11 кл.)

- свято до дня миру  де провели тематичну лінійку (учні початкових класів), акцію голуб миру, флешмоб (10-б кл.): привітання  людей нашого села з днем миру де учні приклеювали голуба, як символ миру ( учні 10-бкл.-волонтери).

- Акція: «Найкраща книга» до всесвітнього дня бібліотеки. В цей день учні перевіряли книжки і визначили найкращих класів де 100% обгорнуті книжки.

- свято день вчителя (учні 11 кл.)

-  Міжнародний день людей похилого віку, де учні 10-б класу-волонтери та Міністр Милосердя привітали вчителів пенсіонерів зі святом до дня вчителя.

- тиждень толерантності де головною метою було:

-       познайомити дітей з поняттями «толерантність» та «толерантна людина»;

-       виховати дружні відносини між дітьми;

-       розвивати у дітей почуття симпатії, терпіння, доброти, поваги.

План проведення тематичного тижня був насичений та різноманітний. Інформативний  куточок був оформлений інформацією про поняття «толерантність», всі бажаючі могли прочитати вислови, які пов’язані з толерантністю, терпінням. Упродовж тижня Толерантності всі діти  приймали активну участь в різних заходах, які змінювали один одного.  На перервах учні активно приймали участь в акції «Знайди посмішку», де необхідно було зібрати якомога більше смайлів однієї тематики.

 Кожної перерви всі бажаючі мали можливість потішити себе приємним «повідомленням» -  проходила акція «Візьми з собою частинку гарного настрою». Також всі бажаючі мали змогу прийняти участь у фотоконкурсі «Подаруй світу посмішку» та взяли участь в акції «Візьмемося за руки», адже лише разом люди можуть подолати життєві негаразди. було проведено акція "Долоньки", метою якої було викликати в учнів почуття вдячності та співчуття. В других класах пройшла година спілкування «Що таке дружба». На перервах відбувся перегляд відеороликів та соціальної реклами про доброту, терпіння, порозуміння. На перервах учні мали можливість пройти тестування «Який ти друг» та на місці, підрахувавши бали, ознайомитися з результатами. Також щоперерви проходила вже знайома та улюблена всіма акція «Обійму безкоштовно», в ході якої необхідно обійняти найближчу до себе людину. Також учні створювали Дерево толерантності, яке символізує собою життя, мудрість, духовну культуру людства - цей універсальний символ, який поєднує небо й землю, містить в собі силу й міць, — став основою для вираження почуттів, адже на нього діти клеїли власноруч підписані листочки з рисами характеру, які притаманні лише толерантним людям В цей день  група волонтерів із числа учнів нашої школи розповсюдили листівки серед населення села Старосілля  «Що таке толерантність». був проведен тренінг на тему «Я обираю толерантність».

В  кінці тематичного тижня біля кабінету  була розміщена дошка гарного настрою як зворотній процес «Що мені сподобалося протягом Тижня толератності» - приємним було те, що діти дійсно відмітили всі заходи, які були проведені протягом цього тижня. Протягом цього тижня класні керівники робили виховні години, круглі столи, диспути за тематикою.Дякую усім учням та вчителям , які брали активну участь у проведені цього тижня.

Найактивніши класи були:

  • Початкові класи
  • 5-7 класи
  • 8 –Б клас та 9 класи.

 -Голодомор наш горе і біль. Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей

Напередодні Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті померлим від голоду», приуроченій 88-й річниці Голодомору 1932-1933 років в Україні, в Старосільській ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшло ряд заходів.

Завершився день скорботи виховним заходом «Запалимо свічки». Учні 6-8 класів читали вірші, переглянули відеоролик  «Історія гідності. Голодомори», «Де б ти  не був – вшануй померлих від голоду!». А у суботу, 28 листопада всі учні школи рівно о 16-й годині приєдналися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті усім померлим від голоду».   

 

-До всесвітнього дня боротьби зі Снідом  разом з учнями 9 класу провела тест опитування«Зупинемо снід разом».

-свято Миколая між учнями початкових класів. Учні початкових класів  розповідали вірші, співали пісень, танцювали для святого Миколая. Радість, усмішка та щирість в дитячих очах ще раз переконали усіх присутніх на святі, якою великою справою є творити добро, дарувати один одному любов та доброту. Від свого покровителя учні отримали подарунки, від яких на обличчях з’явилася щаслива усмішка, дитяча радість.

 

-новорічні свята для учнів1-11 класах.

Новорічні свята – чарівні. У переддень Нового року, 29 грудня 2020року, для учнів 1-11 класів  в Старосільській  школі пройшло Новорічне свято. Свято усі класи робили окремо в своїх класних кімнатах через пандемію коронавірусу. Саме з цього часу  ми всі знову починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання. А щоб ці бажання справдилися,  учням нашої школи потрібно було підготувати казкову атмосферу –  прикрасити свої класні кімнати, сніжинками, гірляндами та іграшками. У фойе школи учні 11 класів прикрасили головну новорічну ялинку. Саме новорічна ялинка – найголовніший атрибут Нового року.

В цей  день у всіх учнів, вчителів та батьків  був передсвятковий настрій, відчуття казки та чогось чарівного – новорічного.    Учні11класів  підготували для учнів молодших класів святкову феєричну програму   з новорічними сюжетами, піснями, хороводами, новорічні виступи: пісні, танці, інсценізації. По закінченню свята Дід Мороз та Снігуронька  подарували солодкі подарунки.

 

Підсумки Конкурсу "Найкраща новорічна класна кімната"

І місце-1б кл., 2-б кл., з-б кл.

ІІ місце- 3-а кл., 4-а кл., 4-б кл.,

Серед учнів 5-11 класів:

І місце- 7-б кл., 9-А кл.

ІІ місце- 11-б кл.. 6-б кл., 9-б кл.

ІІІ місце-5-а кл., 5-б кл., 8-а кл., 8-б кл., 10-бкл.

 

Підсумки конкурсу "найкращий новорічний костюм". 

Номінації "найкращий новорічний костюм" отримали

- 1-б кл.- всі дівчата

2-б кл. -Ворона О, Магер В., Гуцу О., Мороз Д.

3-А кл.- всі учні

3-б кл. - всі дівчата, Лупашко М.

4-а кл. - Берназ А., Цуркан Я., Терновой Л., 

4-б кл.- Паларіє Д., Мунтян А., Руснак О,

5-б кл - Жумінський І.

6-б кл- Цокан З., Пунга Є.

11- б кл.- Дівчата

Протягом семестру  в школі було організовано різні тематичні конкурси малюнків до дня вчителя, права дитини, до нового року.

Також під моїм керівництвом функціонує  учнівське самоврядування. Найвищим органом самоврядування є шкільний парламент.

Через учнівське самоврядування відбувається підготовка майбутніх активних громадян держави.

Актив учнівського самоврядування є формою творчої співпраці учнів і педагогів, для досягнення згуртованості шкільного колективу, розвитку творчих і духовних сил, громадської думки, підготовки до дорослого життя.

Учнівське самоврядування закладу здійснюється через роботу дитячої організації «Темп», яка має на меті виховання творчої, соціально - активної особистості, здатної до саморозвитку й самореалізації.

У І семестрі було проведено дебати серед кандидатів на посаду президента учнівського самоврядування.

Нею стала учениця 9-б  класу Робу Вероніка.

Сформовано 8 міністерств учнівського самоврядування та сплановано його роботу.    

Прем’єр міністр- Імперецел Христина

Міністр навчання- Робу Ангеліна

Міністр дисципліни та порядку- Блинду Анастасія

Міністр культури та дозвілля – Аксеной Ольга

Міністр преси та інформації- Робу Владислава

Міністр праці-  Шумілова Даря

Міністр здоровя та спорту- Матвієнко Вероніка

Міністр національного відродження-Морар Вероніка

 Міністр милосердя –Цуркан Ніколета

  Робота міністерств  направлена на згуртування учнів, сприяння самореалізації їх здібностей та талантів, урізноманітнення їх  позашкільного  життя.

У майбутньому необхідно більше уваги приділяти веселим перервам з молодшими школярами.

На початку року було сформовано волонтерський загін « Турбота», до складу якого увійшли  учні 10-б класу..

Головою волонтерського загону є міністр милосердя –Цуркан Ніколета.

Протягом навчального року проводились засідання Ради учнівського самоврядування, на яких вирішувались питання підготовки до свят, зовнішнього вигляду учнів школи, залучення учнів школи до активного учнівського життя та питання, безпосередньо пов’язані з роботою комісій.

В цілому роботу Ради учнівського самоврядування у І семестрі 2020-2021 року можна визнати задовільною.

У ІІ семестрі навчального року буде продовжена робота по залученню учнів закладу до роботи учнівського самоврядування, вихованню їх активної життєвої позиції.

Наші Рейди:

-          Перевірка санітарного стану кімнат – щодня

-          Перевірка зовнішнього вигляду (2 рази на семестр)

-     Перевірка книжок – 1 раз на семестр

-      Перевірка домашнього завдання ( 1 раз на місяць)