Старосільська ЗОШ І-ІІІ ступенів Саратської районної ради Одеської області

   





Звіт директора школи за 2019-2020н.р.

-Звіт

директора Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Саратської районної ради Одеської області

за підсумками  2019-2020н.р.

 

 

Управлінський моніторинг

В основу організаційної та змістової діяльності Старосільської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів у 2019/2020 навчальному році покладені основні положення законів України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, Національної доктрини розвитку освіти України в  ХХІ столітті, Концепції профільного навчання в старшій загальноосвітній школі, галузевих програм „Вчитель”, „Інформатизація та комп’ютеризація освітньої галузі, власного Статуту, а також принципів природовідповідності, гуманізації, диференціації, індивідуалізації.

Діяльність школи орієнтована на поліпшення якості освіти та забезпечення рівного доступу до неї, на підготовку та виховання у учня (вихованця) мотивації навчатися впрдовж усього життя, бути підготовленим до жорстокої конкуренції на ринку праці.

Перед школою поставлені такі завдання:

– Створення якісно реформованого освітнього середовища навчального закладу з метою подальшого упровадження ІІ етапу Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.11 № 1392.

– Продовження роботи щодо вдосконалення навичок вчителів роботи з комп’ютерною та мультимедійною технікою з метою використання інформаційних та комунікативних технологій на уроках і в позаурочній діяльності (у тому числі, робота в онлайн).

– Робота над підвищенням навчальних досягнень учнів(у тому числі, робота в онлайн).

– Робота з обдарованими учнями(у тому числі, робота в онлайн).

– Соціалізація школярів в сучасному освітньому просторі(у тому числі, робота в онлайн)..

– Збереження здоров’я учнів.

– Залучення батьків до вирішення актуальних питань функціонування та розвитку закладу, подальшого оновлення матеріально-технічної бази школи.

Робочий навчальний план спрямований на виявлення та подальший розвиток творчих здібностей школярів, на організацію допрофільного навчання з метою підготовки учнів до подальшого навчання в класах біологічного та географічного профілів навчання. Повноцінність загальної середньої освіти забезпечується реалізацією як інваріативної так і варіативної частин навчального плану.

Особливістю організацією навчально-виховного процесу у 5-9-х класах є продовження впровадження нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.11 № 1392 зі змінами, внесеними наказом МОН України від 17.05.2013 р. № 551 (в редакції наказу МОН України від 29.05.2014 №664). За оновленою навчальною програмою.

Також в інваріативній складовій у 10, 11 класів збільшено по 1 годині на вивчення української мови, алгебри та геометрії, та історії України.

Проводилися наради при директорові та засідання педагогчічних рад, на яких розглядалися різноманітні організаційні питання, особливості організації діяльності вчителів щодо підвищення якості знань, вихованості учнів, збереження життя, здоров’я дітей, літнього оздоровлення, тощо.

З метою задоволення освітніх потреб учнів та перспективою введення профільної освіти у старшій школі, на початок 2018-2019н.р. прийнято рішення про відкриття 10 класу з профільним навчанням, англійської мови. У 2019-2020н.р. вдкрито 10-й клас з українською мовою навчання, біологічний профіль. На 2020-2021н.р. прийнято рішення відкривати 10-й клас з українською мовою навчання, за географічним напрямком. Зарахування учнів до профільного класу здійснено відповідно до їх здібностей та інтересів, рівня навчальних досягнень, з урахуванням рекомендації вчителів предметників, анкетування учнів та заяв батьків.

У 2019/2020 навчальному році була проведена значна робота щодо підвищення  професійного рівня педагогічних працівників, яка активізувала творчу діяльність, стимулювала неперервну фахову та загально методичну освіту вчителів, підвищила їх персональну відповідальність за результати навчання і виховання учнів. Так на підставі рішення шкільної атестаційної комісії протокол № 4 від 14.04.2020р. визначено такими, що відповідають займаній посаді та підтверджено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст І-ї категорії»:

-  Робу Ілоні Анатолівні, вчителю української мови;

-  Шумілової Наталії Олександрівні, вчителю української мови;

- Пінтяк Олені Дмитрівні, вчителю молдовської мови;

- Султан Ліліані Олександрівні, вчителю української мови;

 

Визначено такою, що відповідає займаній посаді та присвоєно кваліфікаційну категорію «Спеціаліст І-ї категорії»:

- Панцир Ганні Іванівні, вчителю англійської мови

 

Визначено такою, що відповідає займаній посаді та присвоєно кваліфікаційну категорію «Спеціаліст ІІ-ї категорії»:

-  Мороз Єльвірі Олександрівні, завідуючему бібліотекою школи;

 

Визначено таким, що відповідає займаній посаді та підтверджено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст»:

- Лупашко Трохиму Григоровичу, вчителю фізичної культури.

 

Школа забезпечена фахівцями на 100%. План курсової перепідготовки виконано на 80%  із за карантинних заходів, пов’язаних із «COVID-19».

Згідно з річним планом роботи школи педагогічний колектив працював над єдиною методичною проблемою «Cоціалізація учнів у сучасному освітньому закладі».

Вирішення науково-методичної проблеми визначило для нас характер змін, що відбуваються в освіті та вимагають професійного росту педагогів, інновації, гнучкості, динамічності. Тому домінантною діяльністю методичної роботи школи стали інноваційні пошуки, забезпечення інформаційних процесів, формування готовності вчителів до інноваційної діяльності. Методична робота в школі протягом 2019-2020 навчального року була спрямована на:

– на індивідуальний професійний розвиток учителів;

–  створення професійно-мобільних кадрів в умовах сучасного освітнього закладу;

–  розвиток у суб’єктів освітнього простору нового способу мислення та здатності пристосовуватись до змін у суспільстві;

– окреслення педагогічних умінь відповідно до змін ролі вчителя в суспільстві;

– розвиток інноваційного мислення вчителя як умова його професійної компетентності.

У плані роботи з педагогічними кадрами та в плані роботи методичних підструктур були передбачені, крім колективних, індивідуальні форми роботи:  робота над науково – методичною проблемою, самостійна робота над методичною  темою, самоосвіта, докурсова та післякурсова підготовка, стажування, консультування, творчі звіти, наставництво, опрацювання матеріалів фахових журналів і методичної літератури, самоаналіз і самоконтроль діяльності. Методичні об’єднання вчителів внесли в плани роботи виступи вчителів із обраної теми, а вчителі, які атестувалися, зробили творчі звіти та портфоліо.

Основними організаційно-методичними формами роботи в школі були: методичні об’єднання, творчі групи  за напрямками роботи - «Упровадження нового Державного стандарту базової і повної середньої освіти», «Школа молодого вчителя».

Протягом навчального року відбулося 5 засідань педагогічної ради, на яких розглядалися актуальні питання: організація роботи в  школі над науково-методичною  проблемою; результати діагностичних робіт; здійснення професійної орієнтації учнів на уроках та позакласній роботі з урахуванням вимог загальноєвропейського освітнього процесу;  виконання програми  «Обдарованість», про результат проведенняІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади, Міжнародного  конкурсу з української мови ім. П. Яцика, участь учнів у II та ІІІ етапах Всеукраїнської учнівської олімпіади, у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт; стан викладання, рівень знань, умінь і навичок учнів з навчальних предметів; підготовка і проведення навчальних екскурсій та навчальної практики; експертна оцінка методичної роботи з педагогічними кадрами; про стан виконання навчальних програм; про  підготовку учнів  до державної підсумкової атестації, ЗНО, тощо.

З метою  удосконалення професійної майстерності педагогів через підготовку, організацію і проведення показових уроків, обміну педагогічними знахідками, підвищення педагогічної майстерності, залучення вчителів до творчого пошуку, протягом навчального року вчителі під час своїх  предметних тижнів провели показові, відкриті уроки.

Проведені уроки засвідчили, що учителі володіють не тільки традиційними професійними знаннями, а й сучасними технологіями та  навичками роботи з інформаційно-комунікаційними технологіями, мають особливі навчальні стилі, тобто вміння викладати в гармонії зі своїми власними можливостями та уявленнями.

У школі працюють 4 методичні об’єднаня:

Гуманітарний цикл

11 вчителів

Класних керівників

17 вчителів

Початкові класи

7 вчителів

Природниче-математичний цикл

9 вчителів

Художньо-естетичний цикл

4 вчителя

 

В основі роботи методичних об’єднань лежить організація системної роботи із здібними та обдарованими дітьми, підвищення професійної компетентності вчителів відповідно до кваліфікаційної категорії.

Кожне методичне об’єднання працює за власною темою. У наявності плани роботи та протоколи засідань методичних об’єднань. Систематично проводилися засідання ШМО, де вчителі опрацьовували навчальні програми, інструктивні та методичні листи Міністерства освіти і науки України, підручники та посібники, обговорювали доповіді з актуальних питань навчання і виховання учнів, знайомились з новинками методичної та психолого-педагогічної літератури, звітували про курсову підготовку з метою пропагування педагогічного досвіду, аналізували результати І та ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, якість знань, умінь і навичок з предметів за результатами навчального року.

Усі педагоги мають методичне портфоліо, в якому відображено результати їхньої діяльності, простежується зростання педагогічної майстерності.

Державна підсумкова атестація в 4-х та 9-х класах не проводилося у зв’язку з карантинними заходами пов’язаними з  коронавірусом «COVID-19».

Зменшилась  кількість учнів школи (на два учня), які беруть участь та призерами на ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін, та цього навчального року одна учениця школи  посіла призове І місце на ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з  правознавства (Берназ Вікторія – 11Б клас) та 3-е місце у обласному етапі, з правознавства.

 

 

                             Аналіз виховної роботи

           Згідно із законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Національною доктриною розвитку освіти України в ХХІ столітті», «Про охорону дитинства», Національної програми патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя. Розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства, конвенції про права дитини, Декларації прав дитини, Державну національну програму «Освіта. Україна ХХІ ст.», Концепції національного, громадянського, родинного, екологічного, художньо-естетичного виховання, програм «Фізичне виховання – здоров’я нації», основні орієнтири виховання та розвитку правової освіти, виховна робота в 2019-2020 навчальному році була спрямована на реалізацію таких задач:

– виховання високої моралі у підростаючого покоління;

– створення необхідних умов для фізичного розвитку школярів, збереження й зміцнення їхнього здоров’я, запобігання негативних проявів серед молоді;

–  розширення співпраці з батьківською громадою;

– запобігання злочинності, попередження інформації, яка містить в собі елементи асоціальної поведінки, жорстокості, насильства, пропаганди наркотичних речовин.

Протягом року питання виховної роботи розглядались на нарадах при директорі:  про аналіз організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей; про результати працевлаштування випускників 9 класу; про проведення обліку дітей і підлітків шкільного віку та дітей пільгових категорій; про результати проведення громадського огляду умов утримання, виховання, навчання, працевлаштування та соціального захисту дітей пільгових категорій, про результати проведення запланованих місячників,  про стан відвідування учнями школи.; про результати рейдів “Урок”, «Плани роботи анікул»; аналіз охоплення дітей мікрорайону навчанням, організацію харчування учнів; про виконання заходів щодо запобігання дорожньо-транспортного травматизму учнів; про аналіз охоплення учнів гуртковою роботою; про підсумки роботи школи щодо профілактики правопорушень серед підлітків; про аналіз дитячого травматизму; про аналіз  відвідування, рівня  захворюваності  учнів та попередження росту простудних захворювань; про стан роботи з дітьми-сиротами та дітьми пільгових категорій; про удосконалення профорієнтаційної роботи з учнями. Питання виховної роботи також розглядалися і на засіданнях методичного об’єднання класних керівників, батьківських зборах, оперативних нарадах класних керівників.

 

Організація виховного процесу здійснювалась шляхом проведення:

– годин спілкування;

– шкільних виставок малюнків, дитячих робіт;

– конкурсів, концертів;

– перегляду фільмів з різної тематики;

– місячників за напрямками;

Для здійснення поставлених задач у школі розроблено план виховної роботи навчального закладу та плани виховної роботи класних керівників, плани педагога – організатора, соціального педагога, керівників гуртків.

На початок 2019-2020 навчального року в школі було 237 учнів 1-11 класів.

Виховний процес у школі є невід’ємною складовою в усіх видах діяльності: урочній, позаурочній, роботі з батьками, громадськістю. Виконання всіх необхідних компонентів виховного процесу забезпечують учителі-предметники та керівники гуртків. Так на базі школи організовано роботу гуртків різного спрямування. У 2019-2020 н.р. у навчальному закладі відкрито 4 гуртка , де залучено 90 учнів, що становить  майже 40%:

І. «Юні дослідники» - керівник, вчитель інформатики Лупашко Дмитро Трохимович;

ІІ. «Умілі рученята» - керівник, вчитель початкових класів Мороз Ельвіра Олександрівна,

ІІІ. «Атамани» - керівник, вчитель Захисту Відчизни Гуцу  Петро Іванович;

IV. «Юні охоронці природи» - керівник, вчитель біології Пінтяк Зінаїда Миколаївна;

V.  «Юні рослинники»   – керівник, вчитель біології Гуцу Марія Денисівна.

 

Обдаровані і талановиті діти Старосільської ЗОШ І-ІІІ ст.

за підсумками 2019/2020 н.р.

 

 

  • Панцир Вікторія Валеріївна, учениця 7Б класу з україською мовою навчання:

 

Районні заходи:

1.         Районна виставка досягнень юних натуралістів «Щедрість рідної землі». Напрямок «Практична природоохоронна робота». І місце (Керівник Пінтяк З. М.) ( проект про ластівку)

2.         Районний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Зоологічна галерея». Мандаринка та Панда І місце (Керівник Пінтяк З. М.)

3.         Районний етап конкурсу малюнків «Космічні фантазії» «До інопланетян на гостину». І місце. (Керівник Пінтяк З. М.)

4.           Районний етап конкурсу «В об’єктиві натураліста». Презентація «Немає кращого у світі, ніж край в якому я живу». Номінація «Кращий слайд-фільм» І місце.  Робота відправлена в Одесу на обласний конкурс. (Керівник Пінтяк З. М.)

5.         Районний конкурс  малюнків «Політ до Місяця і далі». Назва роботи: «Чарівні промені космосу». ІІ місце. (Керівник Пінтяк З.М.)

6.          Районний конкурс «Земля – наш спільний дім» Моя мала Батьківщина. ІІ місце. (Керівник Мороз Е.О.)

7.         Районний конкурс «Космос. Людина. Духовність»(конкурс «Космічні фантазії»Панцир Вікторію, ученицю 7 класу, вихованку гуртка «Декоративно прикладне мистецтво» Старосільської ЗОШ І-ІІІ ст.., керівник Мороз Е.О..;(До нас завітали в гості) ІІ місце.

 

Обласні заходи: 

1.Нагороджена Грамотою Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання за актуальність сюжету представленої роботи . (Керівник Пінтяк З.М.) 03 березня 2020 Наказ №39-ОД(про підсумки обласного заходу « в об’єктиві натураліста»

2.Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (12-15 років) 19 березня 2020 р. Одесса Пантелеймонівська №13. Карантин Сертіфікат за участь  Наказ № 56-ОД від 4 травня. (Керівник Пінтяк З.М.)

 

Всеукраїнські та Міжнародні заходи:

1.            Всеукраїнський конкурс проектів «Зоологи та тваринники».  Переможець заочного етапу. Запрошена до участі в очному етапі 18-20 лютого 2020 р.17 січня 2020 Наказ№02 НЕНЦ( про підсумки заочного етапу) Київ.

2.Міжнародний День водно-болотних угідь (районний етап). «Старосілля – край водно-болотних угідь». ІІ місце (Керівник Пінтяк З. М.)

3.Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (12-15 років) 19 березня 2020 р. Одесса Пантелеймонівська №13. Карантин Сертіфікат за участь  Наказ № 56-ОД від 4 травня. (Керівник Пінтяк З.М.)

4.Районний етап Всеукраїнського конкурсу  «Ялинка». «Новорічна композиція». «Український сувенір». Гурток-Умілі рученята(Символ року)   І місце (Керівник Мороз Е.О.)

5.Районний етап ХІІІ Міжнародного екологічного конкурсу «Метелик – німий шедевр природи» Номінація«Хай метелик на хвилинку сяде на віконце»:ІІІ місце вихованку гуртка «ДПМ» керівник Мороз Е.О.

 

 

 

 - Бородіна Ірина Олегівна, учениця 7Б уласу з українською мовою навчання:

 

Районні заходи:

1.Районний етап Всеукраїнського конкурсу  «Ялинка». «Новорічна композиція». «Український сувенір». Гурток-Умілі рученята(Ялинкові прикраси)   І місце (Керівник Мороз Е.О.)

2.Районний етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» (заочного) В номінації «Художнє виконавство»

Лауреатів ІІ ступеню (14 балів):Ансамбль «Бородіних» учнів Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник Лупашко Н.Г.).

3.Районний етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» (заочного В номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво»Лауреатів І ступеню (15 балів):Бородіну Ірину, ученицю 7-Б класу Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник Мороз Е.О.).

4.Районний етап ХІІІ Міжнародного екологічного конкурсу «Метелик – німий шедевр природи» Номінація«Одягнена метеликом»ІІІ місце:Бородіну Ірину, ученицю 7-Б класу, вихованку гуртка «Умілі рученята» Старосільської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Мороз Е.О.

5. Районний етап ХІІІ Міжнародного екологічного конкурсу «Метелик – німий шедевр природи» Номінація«Екологічна сумка з мотивом метелика»:

І місце:Бородіну Ірину, ученицю 7-Б класу, вихованку гуртка «Умілі рученята» Старосільської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Мороз Е.О.;

Обласні заходи:

1.Обласний етап ХІІІ Міжнародного екологічного конкурсу «Метелик – німий шедевр природи» Номінація«Одягнена метеликом»ІІІ місце:Бородіну Ірину, ученицю 7-Б класу, вихованку гуртка «Умілі рученята» Старосільської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Мороз Е.О.

2. Обласний етап ХІІІ Міжнародного екологічного конкурсу «Метелик – німий шедевр природи» Номінація«Екологічна сумка з мотивом метелика»:

ІІ місце:Бородіну Ірину, ученицю 7-Б класу, вихованку гуртка «Умілі рученята» Старосільської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Мороз Е.О.;

 

- Робу Владислава Ігорівна, учениця 8Б класу з українською мовою навчання:

 

Районні заходи:

1.         Районний захід учнівських колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім». ІІІ місце. (Керівник Пінтяк З. М.)

2.         Районний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Зоологічна галерея».  Вивільга та Фламінго.  І місце (Керівник Пінтяк З. М.)

3.         Конкурс малюнків «Космічні фантазії»  «Я обіймаю планету». І місце. (Керівник Пінтяк З. М.)

4.         Конкурс «Космічні фантазії» Комп’ютерна графіка. «Українці у Всесвіті» І місце. (Керівник Пінтяк З.М.)

 

5.         Районний етап конкурсу «В об’єктиві натураліста». Відеоролик «Дитячий погляд на довкілля». Номінація «Кращий відеоролик» І місце.  Робота відправлена в Одесу на обласний конкурс (Керівник Пінтяк З. М.)

6.         Районний етап ХІІІ Міжнародного екологічного конкурсу «Метелик – німий шедевр природи» Номінація «Симетрія та романтизм у метелику зачаровані» ІІ місце. . (Керівник Пінтяк З.М.)

7.         Районний етап ХІІІ Міжнародного екологічного конкурсу «Метелик–німий шедевр природи». Номінація «Один день з життя метелика» І місце. . (Керівник Пінтяк З.М.)

     8.Районний конкурс « Вода та зміни клімату- прискорення дії». Номінація «Творчі роботи» Презентація «Водойми мого краю» ІІ місце. . (Керівник Пінтяк З.М.)

      9.Районний конкурс «Вода та зміни клімату- прискорення дії».  Номінація «Малюнки та плакати» «Захід сонця над річкою»  І місце . (Керівник Пінтяк З.М.)

      10. Районний конкурс  малюнків «Політ до Місяця і далі» «Айстра загублена у космосі» Комп’ютерна графіка. І місце. . (Керівник Пінтяк З.М.)

11.       За гуманне ставлення до тварин ??? . (Керівник Пінтяк З.М.)-резултатів немає…

12.Районний етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» (заочного) В номінації «Літературна творчість»

Лауреат ІІ ступеню (14 балів):Робу Владислава, учениця 8-б Старосільської  ЗОШ І-ІІІ ступенів   (керівник Робу Н.Л.).

13. Районний етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» (заочного)В номінації «Образотворче мистецтво»

Лауреат І ступеню (15 балів):.Робу Владиславу, ученицю 8-Б класу Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник Робу Н.Л.).

 

Обласні заходи:

1.Обласний етап ХІІІ Міжнародного екологічного конкурсу «Метелик–німий шедевр природи». Номінація «Один день з життя метелика» І місце. (Керівник Пінтяк З.М.)

2.Обласний конкурсу «В об’єктиві натураліста». Відеоролик «Дитячий погляд на довкілля». Номінація «Кращий відеоролик» Нагороджена Грамотою Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання за актуальність сюжету представленої роботи . Наказ №39-ОД від 03 березня 2020(про підсумки обласного заходу)(Керівник Пінтяк З.М.)

 

Всеукраїнські та Міжнародні заходи:

1.Міжнародний День водно-болотних угідь. (районний етап).  «2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь» ІІІ місце (Керівник Пінтяк З. М.)

2.Районний етап ХІІІ Міжнародного екологічного конкурсу «Метелик – німий шедевр природи» Номінація «Симетрія та романтизм у метелику зачаровані» ІІ місце. . (Керівник Пінтяк З.М.)

3.Районний етап ХІІІ Міжнародного екологічного конкурсу «Метелик–німий шедевр природи». Номінація «Один день з життя метелика» І місце. . (Керівник Пінтяк З.М.)

 

     4.Районний етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» (заочного) В номінації «Літературна творчість»

Лауреатів ІІ ступеню (14 балів):Робу Владислава, учениця

 8-б Старосільської  ЗОШ І-ІІІ ступенів   (керівник Робу Н.Л.).

5.. Районний етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» (заочного)В номінації «Образотворче мистецтво»

Лауреатів І ступеню (15 балів):.Робу Владиславу, ученицю 8-Б класу Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник Робу Н.Л.).

-Кенгуру

-Сонячник

-Левеня

-Лелека

 

- Морар Валерія Василівна, учениця 8А класу з молдовською мовою навчання:

 

Районні заходи:

1.Районний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Зоологічна галерея». Сова та Кондор І місце (Керівник Пінтяк З. М.)

2.Конкурс малюнків «Космічні фантазії». « Далекий Всесвіт» І місце. (Керівник Пінтяк З. М.)

 3.Міжнародний День водно-болотних угідь. (районний етап). «Водно-болотні угіддя нашого краю». Презентація І місце  (Керівник Пінтяк З. М.)

4.В об’єктиві натураліста. Слайд-фільм «Стежками рідного краю». Номінація «Кращий слайд-фільм» І місце.  Робота відправлена в Одесу на обласний конкурс (Керівник Пінтяк З. М.)

5.Районний конкурс « Вода та зміни клімату- прискорення дії». Номінація «Малюнки та плакати»  «Відпочинок на озері». І місце. (Керівник Пінтяк З.М.)

Обласні заходи:

1.В об’єктиві натураліста. Слайд-фільм «Стежками рідного краю». Номінація «Кращий слайд-фільм» Нагороджена Грамотою Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання за актуальність сюжету представленої роботи . (Керівник Пінтяк З.М.) Наказ №39-ОД від 03 березня 2020

 2.Переможець Обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Зоологічна галерея». Сова та Кондор (Керівник Пінтяк З. М.)

 

Берназ Юліан Ігорович, ученик 4Б класу з українською мовою навчання:

 

Районні заходи:

1.Районна виставка  «Щедрість рідної землі».  І місце (Керівник Робу Н.Л..)

2. Районний конкурс «Земля – наш спільний дім» Моя мала Батьківщина.( малюнок) І місце. (Керівник Робу Н.Л.)

3. Районний етап Всеукраїнського конкурсу  «Ялинка». «Новорічна композиція». «Український сувенір».    І місце (Керівник Робу Н.Л..)

4. Районний етап Всеукраїнського конкурсу  «Ялинка». «Новорічна композиція». «Український сувенір».    ІІ місце (Керівник Робу Н.Л..)

5.Районний конкурс «Космос. Людина. Духовність»(конкурс «Космічні фантазії»- «Декоративно прикладне мистецтво» І місце Старосільської ЗОШ І-ІІІ ст.., керівник Робу Н.Л.

6. Районний етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» (заочного) В номінації ««Образотворче мистецтво» Лауреатів І ступеню (15 балів): Берназ Юліана, учня 4-Б класу Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник Робу Н.Л.).

 

- Морар Вероніка Василівна, учениця 8А класу з молдовською мовою навчання:

 

Районні заходи:

1.         Районний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Зоологічна галерея». Венценосний жуварель Чорний лелека та  І місце (Керівник Пінтяк З. М.)

2.         Районний етап конкурсу малюнків «Космічні фантазії». «З Богом в душі» І місце. (Керівник Пінтяк З. М.)

3.         Міжнародний День водно-болотних угідь. (районний етап). «Водно-болотні угіддя нашого краю». Презентація І місце  (Керівник Пінтяк З. М.)

4.         Районний етап конкурсу «В об’єктиві натураліста». Слайд-фільм «Стежками рідного краю». Номінація «Кращий слайд-фільм» І місце.  Робота відправлена в Одесу на обласний конкурс (Керівник Пінтяк З. М.)

5..Районний конкурс  « Вода та зміни клімату- прискорення дії». Номінація «Малюнки та плакати»  «Вода-джерело життя»  І місце  (18.03.2020) . (Керівник Пінтяк З.М.)

 Обласні заходи:

1. 1.В об’єктиві натураліста. Слайд-фільм «Стежками рідного краю». Номінація «Кращий слайд-фільм» Нагороджена Грамотою Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання за актуальність сюжету представленої роботи . (Керівник Пінтяк З.М.) Наказ №39-ОД від 03 березня 2020

 2. Обласний етап  Всеукраїнського колоквіуму «Космос. Людина. Духовність» (конкурс  «Космічні фантазії»). Малюнок «З Богом в душі» ІІІ місце. (Керівник Пінтяк З. М.)

 

 

- Мунтян Олександр Олександрович, ученик 6Б класу з українською мовою навчання:

 

Районні заходи:

1.         Районний етап ХІІІ Міжнародного екологічного конкурсу «Метелик – німий шедевр природи» Номінація «Симетрія та романтизм у метелику зачаровані» ІІ місце. . (Керівник Пінтяк З.М.)

2.         Районний конкурс « Вода та зміни клімату- прискорення дії». Номінація «Творчі роботи»  Презентація  «Чилігідер-річка мого краю». І місце. (Керівник Пінтяк З.М.)

3.         Районний конкурс  малюнків «Політ до Місяця і далі». Назва роботи: «Місяць у променях сонця» ІІ місце. (Керівник Пінтяк З.М.)

4. Районна виставка  «Щедрість рідної землі».  І місце (Керівник Лантінова О.О.) (Моя улюблена скринька)

     5. Районний конкурс «Земля – наш спільний дім» Моя мала Батьківщина. ІІІ місце. (Керівник Мороз Е.О.)

6.  Районний конкурс «Космос. Людина. Духовність»(конкурс «Космічні фантазії»)Мунтян Олександр, учень 6-Б класу Старосільської ЗОШ І-ІІІ ст.., ІІІ місце ( керівник Гуцу М.Д).;

7.Районний етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» (заочного) В номінації «Літературна творчість» Дипломантів (12 балів) Мунтян Олександра, учня Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник Лантінова О.О.).

 

Всеукраїнські та Міжнародні заходи: 

1.Всеукраїнський проект «Мішечок». (триває) . (Керівник Пінтяк З.М.)

 

 

 

                                                  Національне та військово-патріотичне виховання

 

             На виконання річного плану школи, з метою передачі молодому поколінню соціального досвіду, багатства духовної культури народу та формування особистісних рис громадянина України та на виконання річного плану школи з 01.10.2019р.  по 30.10.2019р.  у школі проведено місячник національно-патріотичної культури.

З метою національного виховання, небайдужості та поваги учнівської молоді до видатних особистостей, відданих патріотів Одещини й України, сприяння розвитку історичної пам’яті, забезпечення створення умов для інтелектуального і культурного розвитку особистості,  учні школи взяли участь у ряді заходів, присвячених річниці виводу військ з Афганістану:  конкурс стіннівок; спортивні змагання між  хлопцями 9-11 класів, зустрічі з воїнами-афганцями.

Усі заходи сприяють розширенню світогляду учнів, їхній зацікавленості під час вивчення українських звичаїв та традицій, стимулюванню творчої діяльності учнів, виховують повагу до історичного минулого рідного краю і  нашої країни, сприяють духовному зближенню дітей, допомагають об’єктивно оцінити не тільки знання товаришів, але й власні знання.

Питання з військово-патріотичного виховання знаходяться на постійному контролі адміністрації школи.

 

                                       Превентивне виховання, формування здорового способу життя

         З метою активізації роботи щодо попередження негативних проявів в учнівському середовищі, запобігання насильства над дітьми в сім’ях, навчальних закладах та громадських місцях, підвищення рівня правової освіти учнівської молоді, роз’яснення норм чинного законодавства, виховання учнівської молоді в дусі поваги до права та на виконання Програми правової освіти населення та відповідно до річного плану школи з 02.10.2018р. по  31.10.2018р. проведено місячник правових знань.

Місячник розпочався з оновлення банку даних про асоціальні сім′ї, учнів, які потребують особливої педагогічної уваги, дітей, які не відвідують школу. З даної тематики розроблено плани заходів з профілактики правопорушень, злочинності, дитячої бездоглядності. Соціальний педагог разом з класними керівниками  здійснювали рейди в проблемні сім′ї. Оформлено акти обстеження умов проживання дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей з асоціальних сімей.

З метою виявлення дітей, які під час занять перебувають поза межами школи, дотримання режиму школи, під час місячника проведено рейди «Урок», «Ні запізненням!», «Зовнішній вигляд», завдяки яким кількість таких учнів зменшилась.

Класними керівниками проведено години спілкування «Я маю право, я зобов’язаний», «Що треба знати про право і закон», тощо. У шкільній бібліотеці оновлено постійно діючу виставку книг з правової освіти «Правові знання – школярам, батькам», а також виставку публіцистичної й наукової літератури «Україна – незалежна правова держава».

У школі проводяться засідання  ради  профілактики 1 раз на три місяці або за потреби. Слід відзначити, що співпраця педагогічного колективу школи з соціальною службою, кримінальною міліцією, опікунською радою сприяє зменшенню кількості учнів, які порушують дисципліну, конфліктують з батьками, пропускають уроки без поважних причин. Так цього навчального року на внутрішньо шкільному профілактичному обліку перебуває 2 учня проти 1-го з минулого року.

У системі роботи школи є взаємодія з батьками учнів. На педагогічному всеобучі батьків розглядалися питання з профілактики злочинності, правопорушень серед учнівської молоді, правової відповідальності за вчинки неповнолітніх дітей.

Питання з правового виховання знаходяться на постійному контролі адміністрації школи. Так, протягом 2019-2020 років на нарадах при директорові розглядались різноманітні питання з профілактики злочинності та правопорушень серед учнівської молоді. Видано відповідні накази по школі.

 

 

 

Художньо-естетичне виховання

           Відповідно до річного плану роботи школи, з метою формування в учнів основ естетичної культури, норм та принципів, духовного збагачення учнів та виховання художнього смаку, згідно з планом заходів управління освіти з 01.02.2020р. по 29.02.2020р. у школі проведено місячник художньо-естетичного виховання.

До Дня Святого Валентина, з метою виховання в учнів гарного смаку та доброго ставлення до протилежної статі булла організованасвяткова пошта, учні мали можливість привітати один одного зі святом, проведено конкурси на кращу«Валентинку»  і «Найкращий лист до Валентина».

З метою передачі молодому поколінню багатства духовноїкультури народу та формуванняособистісних рис громадянинаУкраїни класнимикерівниками1-11 класів проведеногодиниспілкування,  учні взяли участь у виставці малюнків на дану тематику. Члени учнівського самоврядування організували проведення конкурсу плакатівз нагоди Міжнародного Дня рідної мови.

Питання з художньо-естетичного виховання знаходяться на постійному контролі адміністрації школи.

 

Родинне виховання, робота з батьками

 

У системі роботи школи є взаємодія з батьками учнів. На педагогічному всеобучі батьків розглядалися питання з профілактики злочинності, правопорушень серед учнівської молоді, правової відповідальності за вчинки неповнолітніх дітей.

Організація роботи з батьками учнів у 2019-2020н.р.  здійснювалася за такими основними напрямками:

–  вивчення сімей учнів, їх виховного потенціалу;

–  включення батьків, усіх дорослих членів родини у навчально-виховний процес як рівноправних учасників, інтеграція зусиль і гармонізація взаємин педагогічного колективу і батьківської громадськості в створенні сприятливих умов для ефективної роботи освітнього закладу;

–  формування педагогічної культури сучасної сім’ї та допомога батькам в їх психолого-педагогічній самоосвіті;

– корекція виховної діяльності родин з різним типом сімейного неблагополуччя.

Питання роботи з батьками знаходяться на постійному контролі адміністрації школи.

 

Робота учнівського самоврядування

 

Самоврядування в нашій школі спрямоване на розвиток ініціативи, можливості розкриття організаторських здібностей, підготовку та проведення різноманітних заходів у відповідності до потреб та інтересів.

Діяльність органів учнівського самоврядування була направлена на розвиток управлінських можливостей школярів, ріст яких яскраво продемонстровано  у вересні 2019 року під час демократично проведеної виборчої компанії серед учнів, в результаті якої обрано президента школи Імперецел Олену, ученицю 11-кл

З метою ефективного функціонування учнівського самоврядування в школі запроваджено двоступеневу структуру – загальношкільну і класну, яка має на меті залучення всіх учнів у процес самоуправління.

Робота самоврядування  скоординована з планом роботи школи. Активізації органів самоврядування в школі сприяє постійна робота, відповідних до ШУС служб, які очолюють лідери-старшокласники.

Згідно із річним планом щомісяця проводяться засідання Ради учнівського самоврядування та раз в два місяці – засідання голів Служб. Ведуться протоколи засідань  Учнівського самоврядування.

До управління школи увійшло сім служб:

  • «Освіта» (здійснює контроль за наявністю в учнів підручників, щоденників, займається популяризацією книг, підготовкою до предметних тижнів, «Дня української писемності», виступає з клопотанням про покарання чи заохочення щодо окремих учнів, консультує учнів з предметів, вислуховує звіти відповідальних за навчання про рівень навчальних досягнень учнів);
  • «Культура і дозвілля» (працює над проведенням святкових лінійок , шкільних свят, загальношкільних заходів, організовують випуск стіннівок на певну тематику або до свят, конкурси, проводять виставки , ярмарки учнівських поробок);
  • «Служба шкільних новин» (відповідає за редакцію класних газет, випуск тематичних стіннівок, роботу шкільного сайту, проведення конкурсів малюнків, фотовиставок протягом року, проведення досліджень: «УС: яким воно буде?», «Думаю, мрію, пропоную»(плани на новий навчальний рік));
  • «Здоров’я» (здійснює контроль за щоденним прибиранням класних кімнат, випуск санітарно-просвітницьких стіннівок, допомагає в проведенні шкільних і міських спортивних змагань, відзначення Дня ЦО, Дня Здоров’я);
  • «Господарча» (займається озелененням шкільних приміщень, впорядковує роботу учнів на пришкільних ділянках восени і навесні, проводить трудові десанти, суботники, здійснює рейди-перевірки стану пришкільних ділянок і території, чистоти класних кімнат);
  • «Я-громадянин» (здійснює огляд класних кімнат щодо їхнього благоустрою, проводить рейди зовнішнього вигляду, спізнень, контроль з питань виконання правил для учнів школи, днях добрих справ, виготовленні наочності);
  • «Волонтери» (відповідають за участь учнів у благодійних акціях, проведення операцій «Милосердя», «Ветеран живе поруч», «Турбота»).

Учнівське самоврядування працює в тісному зв’язку з педагогічним колективом, адміністрацією школи.  Представники учнівського парламенту школи співпрацюють з учнівським парламентом.

У школі проведено ряд заходів шкільним парламентом:

– майстер – класи, загальношкільні заходи, організація свят, акції, конкурси.

Завдяки налагодженій співпраці з органами самоврядування, Служби УС працювали в тісному тандемі, результатом якого стало підвищення активності учнівської громади. Відбулись позитивні зміни у роботі самого Парламенту:

  • зросла кількість і якість проведених загальношкільних, позакласних заходів та акцій;
  • ведеться рубрика шкільних нових на сайті школи, а також випуск стіннівок до пам’ятних дат, подій, свят тощо;
  • активізувалась участь учнів у позакласній роботі, у конкурсах і акціях.

 

              Співпраця закладу  з державними  установами, громадськими організаціями, вищими навчальними закладами

У школі склалася система взаємодії і співпраці з громадськістю міста, позашкільними закладами, установами та організаціями. Взаємодія передбачає не тільки постійну співпрацю, спільну діяльність, але і встановлення ділових контактів разового, епізодичного характеру. Тут маються на увазі: інформованість один одного про найбільш значних справах, події в діяльності установ; надання допомоги в розробці та реалізації інноваційних програм; участь в окремих заходах; індивідуальні консультації; обмін методичними, дидактичними матеріалами; вирішення питань, що стосуються дітей.

Питання співпраці з установами та організаціями знаходяться на постійному контролі адміністрації школи.

 

 

                                                 Матеріально-технічне забезпечення школи

 

 

Протягом навчального року було вжито заходів щодо збереження і зміцнення матеріально-технічної бази навчального закладу, закуплено шкільні меблі, обладнення та іншими матеріали.

У всіх кабінетах придбано  нові дошки та нові парти на всі кабінети крім трьох кабінетів середньої та старшої школи, у яких стоять поки що, старі меблі та парти.

Школа забезпечено 4-ма інтерактивними дошками та 4-ма комплекти мультимедійного обладнання (кабінети НУШ).

 

Також, закуплено:

 

Електрична плита- 25000.00 грн

Проекційний екран, програмне забезпечення "Софт"-8`700.00 грн

Ноутбук, проектор, інтерактивний модуль- 40`800.00 грн

Інсталяція додаткових маршрутізаторів та технічне функціонування мережі-57`900.00 грн

Проведення швидкісного інтернету70`000.00 грн

Проектор- 9`470.00 грн

Ноутбук- 13`400.00 грн

МФУ Epson L 382- вартість6`030.00 грн

Дидактичні матеріали для кабінету географії- вартість6`780.00 грн

Дидактичні матеріали для кабінету математики- вартість15`630.00 грн

Дидактичні матеріали для кабінету фізики- вартість15`630.00 грн

Дидактичні матеріали для кабінету біології- вартість10`850.00 грн

Дидактичні матеріали для кабінету географії- вартість15`916.00 грн

Дидактичні матеріали для кабінету математики- вартість8`368.00 грн

Дидактичні матеріали для кабінету хімії- вартість22`809.00 грн

Дидактичні матеріали для кабінету фізики- вартість9`490.00 грн

Дидактичні матеріали для кабінету біології-  вартість13`369.00 грн

Лакокрасочні матеріали – 24000.00грн.

Спортивний інвентар – 2000.00 грн.

 

Потреба:

-заміна парт та меблів у 3-х кабінетах (45 парт, 3 комплекти меблів);

- заміна столів та стільців у шкільній їдальні (15 комплектів);

- заміна вікон у актовій та спортивній залах (21шт);

- встановлення протипожежної сигналізації (1шт – 2500м.кв.);

- поточний ремонт протипожежного водойму (1шт.- 75 м.куб.)

- оброблення даху будівлі закладу протипожежним розчином (1900м.кв.)

- придбання проекторів (11 шт.), ноутбуків (11шт), МФУ – 5шт.

- поточний ремонт відмозки (320м.кв.)

- придбання дидактичних матеріалів

 

 

Кадрове забезпечення

 

 

Навчальний заклад забезпечений педагогічними кадрами на всі 100%. Всі вчителі школи вчасно проходять курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників. За звітній період не було випадків порушення робочої дисципліни працівниками, які б тягли за собою дисциплінарні стягнення.

 

 

Харчування учнів

 

    У школі організовано гаряче харчування учнів. Семеро учнів харчувалися безкоштовно (пільговий контингент), 19 учнів – за програмою, 110-150 учнів харчувалися за батьківські кошти, які оплачуються батьками через Укрпошту, яка у свою чергу перекидає кошти на спеціальному шкільному рахунку. Середня ціна сніданку, 8 - 15 грн. Ситема працює відмінно, батьки задоволені прозорістю та якістю такої системи роботи, даного напрямку.

        

 

Директор школи                   А.І.Мунтян